SPŁACAJ DŁUG PRZEZ INTERNET  >>

lub skontaktuj się z nami

CZAT Z KONSULTANTEM >> FORMULARZ KONTAKTOWY >>

*Numer jest bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Windykacja polubowna Ultimo

Jakie wyróżniamy etapy windykacji? Wyjaśniamy...

Jakie wyróżniamy etapy windykacji. Wyjaśniamy 

Obecnie wiele osób boryka się z ciężarem zadłużenia. Trwająca pandemia zmusiła do zaciskania pasa i spowodowała, że z niepokojem zaczęliśmy patrzeć w przyszłość. Niektórzy otrzymali także - po raz pierwszy - korespondencję od firmy windykacyjnej i obawiają się podjąć kontakt myśląc, że za chwilę do ich drzwi zapuka komornik. Tymczasem celem firmy windykacyjnej jest przede wszystkim polubowne rozwiązanie sprawy zadłużenia. Dlaczego? Przeczytaj, jakie są etapy windykacji…

Dla wielu ludzi słowo "windykacja" kojarzy się z czymś bardzo negatywnym. Nie wiedzą, że firma windykacyjna jest podmiotem, który obsługuje dług i kontaktuje się z osobą zadłużoną, aby pomóc mu go spłacić np. w ratach dostosowanych do jego możliwości. Windykacja, mówiąc najprościej, to proces odzyskiwania długu i można go podzielić na trzy podstawowe etapy.

Jakie są etapy windykacji?

Mówiąc o etapach windykacji najczęściej wymienia się:

  1. windykację polubowną – na tym etapie możesz dogadać się z firmą windykacyjną;
  2. windykację sądową – kiedy żadne próby polubownego kontaktu nie zakończyły się podpisaniem ugody i sprawa zadłużenia zostaje skierowana na wokandę sądową;
  3. windykację egzekucyjną – tu sprawę długu przejmuje już komornik na podstawie prawomocnego nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności.

Czym jest windykacja polubowna?

Profesjonalnie działające firmy windykacyjne przestrzegają – w kontaktach z Klientami -  Zasad Dobrych Praktyk Windykacyjnych Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Działanie zgodne z normami etycznymi i przepisami prawa jest gwarancją jakości obsługi osób zadłużonych.

Obsługa zadłużenia polega przede wszystkim na udzieleniu pomocy Klientom Ultimo, którzy - z różnych przyczyn - nie byli w stanie spłacać wcześniej swoich zobowiązań finansowych. Dlatego, kiedy kontaktuje się z Tobą firma windykacyjna taka, jak np. Ultimo to dobra wiadomość. Dzięki temu masz szansę na polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia. Co to oznacza w praktyce? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Możesz skorzystać przygotowanej specjalnie dla Ciebie oferty spłaty w ratach, które nie obciążą Twojego domowego budżetu.
  • Wysokość zadłużenia oraz inne propozycje spłaty możesz sprawdzić online na portalu eUltimo.pl – wtedy, kiedy będziesz mieć czas, zarówno ze smartfona, jak i komputera stacjonarnego.
  • Jeśli zdecydujesz się zawrzeć ugodę i spokojnie wychodzić na finansową prostą, to kolejną ratę opłacisz szybko przez dobrze znany system płatności online.
  • Windykacja polubowna daje Ci możliwość spokojnego regulowania zadłużenia – bez konieczności kontaktu z np. z komornikiem.

Raty online na eUltimo.pl

SPRAWDŹ >>

Czym charakteryzuje się windykacja sądowa?

Jeśli próby kontaktu i polubownego załatwienia sprawy nie powiodą się, to wówczas rozpoczyna się tzw. etap windykacji sądowej. Wierzyciel składa pozew do uzyskania sądowego nakazu zapłaty zobowiązania, a następnie o nadanie klauzuli wykonalności. Po jego otrzymaniu składa wniosek do komornika, który przejmie sprawę Twojego zadłużenia i będzie go odzyskiwał zgodnie ze swoimi uprawnieniami.

Na czym polega windykacja egzekucyjna i jak się przed nią ustrzec?

Na etapie windykacji egzekucyjnej będziesz kontaktował się wyłącznie z komornikiem, który może zająć np. wynagrodzenie za pracę, środki znajdujące się na kontach bankowych, świadczenia ZUS lub majątek (ruchomości oraz nieruchomości). Wiele osób obawia się takiego kontaktu, ale istnieją sposoby, aby do niego nie doprowadzić…

  1. Najważniejsze jest podjęcie decyzji i nawiązanie kontaktu z firmą windykacyjną na etapie polubownym, kiedy masz możliwość negocjowania warunków spłaty.
  2. Rozmowę z doradcą takiej firmy możesz prowadzić przez telefon – pod bezpłatnym numerem infolinii 800 804 904 lub wybrać kontakt online: na czacie lub eUltimo.pl.
  3. Pamiętaj! Przygotuj się do rozmowy – podlicz przychody oraz wydatki Twojego gospodarstwa domowego i zastanów się, jaką wysokość raty możesz spokojnie spłacać. Być może okaże się, że możesz każdego miesiąca odłożyć „parę groszy” i tym samym szybciej spłacić zobowiązania.

Sytuacji, które obecnie sprawiają, że wpadamy w długi jest wiele. Koronawirus przewrócił nasze życie do góry nogami, ale właśnie teraz wielu Klientów Ultimo decyduje się na polubowne rozwiązanie problemu i nie dopuszcza do tego, aby przejść do kolejnych etapów windykacji.

Wybierz, jak chcesz się z nami dogadać

Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia pomocy, dlatego zadzwoń, wyślij e-mail lub odezwij się do nas na czacie.

Zadzwoń do nas

Wolisz bardziej bezpośredni
kontakt? Zadzwoń i porozmawiaj
z naszym doradcą!

800 804 904 *  >> * bezpłatna infolinia
(również z tel. komórkowych)

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania sądowego, zadzwoń:

+ 48 71 358 16 38
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania egzekucyjnego, zadzwoń:

+ 48 71 323 47 90
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli chcesz się skontaktować w sprawie upadłości konsumenckiej, zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 739 190 255 lub +48 451 060 478
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Wyślij wiadomość

Napisz e-mail do specjalisty na adres: obsluga_klienta@ultimo.pl lub skorzystaj z formularza.

FORMULARZ >>

Napisz do doradcy

Nasi konsultanci czekają
na Twoją wiadomość
od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 18:00.

ROZPOCZNIJ CZAT >>

Spłacaj dług przez internet

Dzięki wiarygodnemu portalowi
obsługi zadłużenia eUltimo możesz
szybko, bezpiecznie i wygodnie
spłacić dług.

eULTIMO >>
eUltimo – logotyp

Dogadajmy się
online:

Szybko, bezpiecznie
i wygodnie