SPŁACAJ DŁUG PRZEZ INTERNET  >>

lub skontaktuj się z nami

CZAT Z KONSULTANTEM >> FORMULARZ KONTAKTOWY >>

*Numer jest bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Jak wyjść z długów telekomunikacyjnych? Sprawdź...

Długi to nie tylko niespłacone pożyczki, kredyty czy chwilówki. Wszelkie zobowiązania, które nie zostały uregulowane w terminie, przekształcają się w zadłużenie. Jednym z nich są długi telekomunikacyjne, czyli niezapłacone abonamenty za telefon komórkowy i stacjonarny czy internet. Jak wyjść z takiego zadłużenia? Sprawdź…

Długi telekomunikacyjne to wszystkie nieopłacone w terminie abonamenty, oferty mix czy pakiety indywidualne, rodzinne lub firmowe. Mogą to być opłaty za internet, telefon lub telewizję. Czasami trudna sytuacja finansowa uniemożliwia terminową spłatę, co w efekcie przekształca się w coraz większy dług wobec firmy oferującej usługi telekomunikacyjne. Operator sieci komórkowej, telewizyjnej lub internetowej będzie ubiegał się o zwrot roszczenia najpierw we własnym zakresie, ale po czasie może okazać się, że przekaże sprawę do obsługi firmy windykacyjnej. Pamiętaj, że to doskonały moment, aby skontaktować się z wierzycielem, dogadać się i wspólnie z Doradcą lub online  - na portalu obsługi zadłużenia - ustalić dogodne warunki spłaty.

Długi telekomunikacyjne w Polsce

Z najnowszych danych wynika, że płatności na rzecz firm telekomunikacyjnych nie zostały uregulowane przez 408 tysięcy osób. Jak podaje BIG Info Monitor sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu od zeszłego roku. W samym 2020 przybyło aż 52 tysiące nowych dłużników. Zaburzona przez pandemię płynność finansowa Polaków znalazła odzwierciedlenie w nieopłacanych rachunkach za telefon lub internet. Sytuacja zmusiła konsumentów do wyboru tych rachunków, które muszą być zapłacone, a rezygnacji z pozostałych. Tym samym opóźnienie doprowadziło do poważnego zadłużenia. Według  BIG Info Monitor średnia zaległość to 3 356 zł. Dla wielu osób spłata takiego zobowiązania jest trudna, ale jeśli ich zadłużenie trafiło do obsługi firmy windykacyjnej takiej jak np. Ultimo, to zyskują możliwość wyboru oferty spłaty w ratach dostosowanych do możliwości domowego budżetu.

Raty online na eUltimo.pl

SPRAWDŹ >>

Czy długi telekomunikacyjne wpływają na zdolność kredytową?

Długi telekomunikacyjne, jak wszystkie inne, obniżają zdolność kredytową. Przypomnijmy sobie, od czego zależy zdolność kredytowa? Pod tym pojęciem kryje się zdolność do spłaty rat kredytu we wskazanych przez kredytobiorcę kwotach i terminach. Jeśli Twój dług telekomunikacyjny został wpisany do jednego z BIG-ów (Biur Informacji Gospodarczej) lub BIK to automatycznie każdy kolejny bank, instytucja czy operator otrzymają informację o tym, że jesteś nierzetelnym klientem, a w efekcie z mniejszym prawdopodobieństwem otrzymasz pozytywną odpowiedź na wniosek o pożyczkę, abonament czy pakiet internetowy.

Jak wyjść z długów telekomunikacyjnych?

Przekazanie obsługi zadłużenia firmie windykacyjnej zawsze wiąże się z poinformowaniem o tym dłużnika. Klient firmy windykacyjnej otrzymuje wówczas list ze szczegółową informacją na ten temat oraz możliwymi formami kontaktu z Doradcą takiej firmy. Warto jest od razu skontaktować się z wierzycielem, sprawdzić propozycję ugody i ustalić sposób spłaty w ratach. Dla wielu osób to moment, którzy jest najtrudniejszy – rozmowa o zadłużeniu nie jest łatwa, ale brak reakcji sprawia, że dług nadal rośnie i sprawa staje się coraz bardziej poważna. W Ultimo wychodzimy naprzeciw potrzebom Klientów. Cały kontakt może odbyć się na zasadzie „self-serwis”, przez portal obsługi zadłużenia. Wystarczy założyć konto przez:

  • tradycyjny formularz;
  • lub logując się do swojego banku.

W przypadku dodatkowych pytań można także skorzystać:

  • z czatu dostępnego na stronie internetowej;
  • telefonu do Doradcy - pod bezpłatnym numerem infolinii 800 804 904.

Możesz zatem wybrać sposób kontaktu. Jeśli nie chcesz rozmawiać z Doradcą wszystko załatwisz online – sprawdzisz status sprawy, wybierzesz dogodną ofertę spłaty, zawrzesz porozumienie i spłacisz zobowiązanie w ratach za pośrednictwem płatności internetowych np. BLIKiem.Wyjście z długu jest możliwe, wcale nie musi skończyć kontaktem z komornikiem. Można się dogadać i wyjść na finansową prostą.

Jak nie dopuścić do zadłużenia telekomunikacyjnego w przyszłości?

Spłata zadłużenia to jedno, ale jak uniknąć kolejnego opóźnienia? Przede wszystkim warto budować poduszkę finansową, która będzie zabezpieczeniem nie tylko w przypadku chwilowych trudności, ale i utraty pracy, nagłej choroby czy niespodziewanych wydatków. Przyjmuje się, że poduszka powinna zapewnić płynność finansową przez 6 miesięcy bez żadnych dochodów. Zanim jednak uda Ci się ją zgromadzić, zacznij oszczędzać. Nawet najmniejsza kwota pozwoli uniknąć nieprzewidzianych problemów finansowych. Warto też na bieżąco oceniać swoją sytuację oraz wybierać ofertę usług telekomunikacyjnych dopasowaną do możliwości finansowych, a w razie problemów negocjować warunki umowy.

 

Wybierz, jak chcesz się z nami dogadać

Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia pomocy, dlatego zadzwoń, wyślij e-mail lub odezwij się do nas na czacie.

Zadzwoń do nas

Wolisz bardziej bezpośredni
kontakt? Zadzwoń i porozmawiaj
z naszym doradcą!

800 804 904 *  >> * bezpłatna infolinia
(również z tel. komórkowych)

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania sądowego, zadzwoń:

+ 48 71 358 16 38
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania egzekucyjnego, zadzwoń:

+ 48 71 323 47 90
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli chcesz się skontaktować w sprawie upadłości konsumenckiej, zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 739 190 255 lub +48 451 060 478
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Wyślij wiadomość

Napisz e-mail do specjalisty na adres: obsluga_klienta@ultimo.pl lub skorzystaj z formularza.

FORMULARZ >>

Napisz do doradcy

Nasi konsultanci czekają
na Twoją wiadomość
od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 18:00.

ROZPOCZNIJ CZAT >>

Spłacaj dług przez internet

Dzięki wiarygodnemu portalowi
obsługi zadłużenia eUltimo możesz
szybko, bezpiecznie i wygodnie
spłacić dług.

eULTIMO >>
eUltimo – logotyp

Dogadajmy się
online:

Szybko, bezpiecznie
i wygodnie