SPŁACAJ DŁUG PRZEZ INTERNET  >>

lub skontaktuj się z nami

CZAT Z KONSULTANTEM >> FORMULARZ KONTAKTOWY >>

*Numer jest bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Jak skutecznie spłacać długi?

Jak skutecznie spłacać długi?

Jak wyjść z długów raz na zawsze?

Jak wynika z najnowszych danych, problem przeterminowanych zobowiązań finansowych dotyczy już ponad 2,78 mln Polaków. Łączna wartość niespłacanych długów przekracza 74 mld zł[1]. Jesteś jedną z osób, której spłata długów sprawia problemy? Czytaj dalej i dowiedz się, jak wyjść z długów.

Spłata długów często nie jest łatwym do wykonania zadaniem. Nierzadko okoliczności, które towarzyszyły podjęciu decyzji np. o zaciągnięciu kredytu, zmieniają się, niezależne od Twojej woli. Utrata pracy, choroba czy inny problem osobisty mogą sprawić, że zapłata kolejnej raty za telewizor czy samochód może stać się niemożliwa. Im więcej czasu mija, tym wyższa staje się suma zobowiązań, które na Tobie ciążą. Dlatego w wielu przypadkach ich uregulowanie w formie jednorazowej spłaty jest bardzo trudne. Czy to oznacza, że jedyne, co Ci pozostaje, to czekać na komornika? Nie. Wystarczy kilka prostych kroków, aby pozbycie się problemów z długami stało się realne.

Jak wyjść z długów? Zacznij od określenia ich skali

Abyś był w stanie spłacić swoje długi, musisz wiedzieć, ile i komu jesteś winien. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy od czasu powstania zadłużenia minęło sporo czasu – np. kilka miesięcy lub lat. Wówczas może okazać się, że pierwotny wierzyciel np. bank lub operator telefonii komórkowej, sprzedał wierzytelność, a jej obsługę przejęła firma windykacyjna. Takie działanie jest w pełni zgodne z prawem, a nowy wierzyciel przejmuje pełnię praw do Twojego zobowiązania.

Twój pierwszy krok na drodze do pozbycia się problemu niespłaconych długów powinien polegać na przejrzeniu korespondencji dotyczącej Twoich finansów – wezwań do zapłaty i innych pism, które otrzymałeś od momentu powstania zadłużenia. Dobrym źródłem informacji może być korespondencja, którą otrzymałeś np. od Ultimo. Jeśli tak się stało, oznacza to, że jesteś teraz Klientem firmy i to z jej doradcami powinieneś podjąć rozmowę o spłacie długów.

Pismo od Ultimo zawiera wszystkie kluczowe informacje o zadłużeniu – m.in. jego aktualną wysokość (do początkowej sumy wierzyciel pierwotny mógł doliczyć odsetki ustawowe oraz kary umowne za przekroczenie terminu spłaty), tytuł, z jakiego powstało zobowiązanie oraz informacje, które pomogą w uregulowaniu zaległej sumy.

Sprawdź oferty spłaty długu online

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Drugi krok to rozmowa o spłacie długów

Spłata długów może nastąpić na różne sposoby. Jeżeli nie otrzymałeś informacji o tym, że sprawa związana z Twoim zadłużeniem trafiła już do sądu, masz jeszcze czas, aby podjąć negocjacje z wierzycielem. Jak wyjść z długów w takiej sytuacji? Polubowne rozwiązanie problemu to najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Pomoże Ci uniknąć m.in. kosztów sądowo-egzekucyjnych oraz uciążliwego oddłużania komorniczego.

Jeżeli jesteś klientem Ultimo, niezwłocznie podejmij kontakt z firmą. Możesz to zrobić np. telefonicznie lub online: za pośrednictwem portalu obsługi zadłużenia eUltimo.

Szczera rozmowa z doradcą pozwoli ustalić warunki spłaty zobowiązania – dopasowane do Twojej bieżącej sytuacji finansowej. Jeżeli podpiszesz ugodę, raty mogą wynosić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Choć spłata długów w niewielkich ratach potrwa dłużej, możesz być pewien, że krok po kroku pozbędziesz się ciążących na Tobie zobowiązań, bez narażania się na inne problemy.

 

[1] https://media.bik.pl/publikacje/read/425998/infodlug-ogolnopolski-raport-o-zaleglym-zadluzeniu-i-niesolidnych-dluz-2019-03-11

Wybierz, jak chcesz się z nami dogadać

Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia pomocy, dlatego zadzwoń, wyślij e-mail lub odezwij się do nas na czacie.

Zadzwoń do nas

Wolisz bardziej bezpośredni
kontakt? Zadzwoń i porozmawiaj
z naszym doradcą!

800 804 904 *  >> * bezpłatna infolinia
(również z tel. komórkowych)

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania sądowego, zadzwoń:

+ 48 71 358 16 38
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania egzekucyjnego, zadzwoń:

+ 48 71 323 47 90
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli chcesz się skontaktować w sprawie upadłości konsumenckiej, zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 739 190 255 lub +48 451 060 478
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Wyślij wiadomość

Napisz e-mail do specjalisty na adres: obsluga_klienta@ultimo.pl lub skorzystaj z formularza.

FORMULARZ >>

Napisz do doradcy

Nasi konsultanci czekają
na Twoją wiadomość
od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 18:00.

ROZPOCZNIJ CZAT >>

Spłacaj dług przez internet

Dzięki wiarygodnemu portalowi
obsługi zadłużenia eUltimo możesz
szybko, bezpiecznie i wygodnie
spłacić dług.

eULTIMO >>
eUltimo – logotyp

Dogadajmy się
online:

Szybko, bezpiecznie
i wygodnie