SPŁACAJ DŁUG PRZEZ INTERNET  >>

lub skontaktuj się z nami

CZAT Z KONSULTANTEM >> FORMULARZ KONTAKTOWY >>

*Numer jest bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Firma windykacyjna - czym się zajmuje

Firma windykacyjna - czym się zajmuje i kto może skorzystać z jej usług?

Firma windykacyjna – czym się zajmuje?

Firma windykacyjna to podmiot, który – zgodnie z nazwą – zajmuje się windykacją długów. Choć na pierwszy rzut oka brzmi to groźnie, wbrew stereotypowi nie dąży ona do pozbawienia dłużnika środków do życia. Zamiast tego, udziela mu wsparcia – tak, by spłata zadłużenia była możliwa, a problemy finansowe, krok po kroku, zostały rozwiązane.

Na przestrzeni ostatnich dekad model działania firm windykacyjnych zmienił się diametralnie. Podmioty, takie jak Ultimo, za cel stawiają sobie nie tylko efektywność w odzyskiwaniu środków należących do wierzycieli, ale przede wszystkim – kompleksową pomoc dla osób zadłużonych. Co to oznacza w praktyce? Że naszą intencją jest dogadanie się z osobą zadłużoną poprzez zawarcie korzystnej dla niej ugody (pisemnego porozumienia) – tak, by mogła spłacić ciążące na niej zadłużenie w ratach, które nie przekraczają jej możliwości finansowych.

Firma windykacyjna - co to jest?

Klientami firm windykacyjnych są osoby zadłużone lub firmy, które z różnych przyczyn nie były w stanie spłacać swoich zobowiązań u wierzyciela pierwotnego np. banku, firmy pożyczkowej, czy operatora sieci komórkowej. Firma windykacyjna zajmuje się obsługą takiego zadłużenia i w pierwszej kolejności dąży do polubownego rozwiązania sprawy oferując ugodę np. na spłatę w ratach. O przejęciu zobowiązania informuje Klienta najczęściej w listach, telefonicznie oraz za pośrednictwem wiadomości e-mail. Jej celem jest pomoc osobie zadłużonej w wyjściu na finansową prostą.

Sprawdź oferty spłaty długu online

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Firma windykacyjna to nie komornik, a dług to nie wyrok

To oznacza, że windykator dąży do polubownego rozwiązania problemu zadłużenia. Ultimo stawia na porozumienie, co w praktyce oznacza, że możesz:

  • uzyskać jasną informację o tym, ile tak naprawdę masz zadłużenia;
  • podczas spokojnej rozmowy oszacować swoje możliwości finansowe i na ich podstawie określić wysokość miesięcznej raty, która pozwoli Ci krok po kroku spłacić zadłużenie.

Pamiętaj, że Ultimo to firma windykacyjna, która:

  • działa w oparciu o kodeks etyczny – nie musisz obawiać się kontaktu z doradcą – jego zadaniem jest wsparcie Ciebie w rozwiązaniu problemów finansowych, z poszanowaniem Twojej prywatności;
  • oferuje Ci szerokie możliwości rozwiązania problemów finansowych – rozmowa to pierwszy krok w kierunku ustalenia dogodnych warunków spłaty, które pozwolą spać spokojnie. Odpowiadając na potrzeby osób zadłużonych, Ultimo udostępnia także swoim Klientom portal obsługi zadłużenia eUltimo, w którym szybko, wygodnie i bezpiecznie można kontrolować stan zadłużenia, dokonywać wpłat oraz korzystać z dedykowanych ofert;
  • pozwoli Ci uniknąć skierowania sprawy na drogę sądową, a co za tym idzie – znacznie wyższych kosztów związanych ze spłatą długów;
  • nie pobiera dodatkowych kosztów związanych z obsługą zadłużenia – do kwoty zadłużenia naliczane są jedynie regulowane ustawowo odsetki.

Kiedy firma windykacyjna kieruje sprawę do sądu?

Skierowanie sprawy do sądu to ostateczność i następuje wówczas, kiedy z osobą zadłużoną nie udało się dojść do porozumienia - podpisać ugody. Postępowanie sądowe ma doprowadzić do egzekucji długu, a więc do wydania nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności, która prowadzi do egzekucji komornicznej. Kiedy sprawa przejdzie do komornika, to wówczas z nim dłużnik będzie prowadził rozmowy. Warto zatem dojść do porozumienia wcześniej z firmą windykacyjną i ustalić plan spłaty biorąc pod uwagę możliwości domowego budżetu.

Wbrew stereotypom, firma windykacyjna taka jak Ultimo jest partnerem zarówno dla wierzyciela, jak i dłużnika. Warto z nami podjąć współpracę.

Wybierz, jak chcesz się z nami dogadać

Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia pomocy, dlatego zadzwoń, wyślij e-mail lub odezwij się do nas na czacie.

Zadzwoń do nas

Wolisz bardziej bezpośredni
kontakt? Zadzwoń i porozmawiaj
z naszym doradcą!

800 804 904 *  >> * bezpłatna infolinia
(również z tel. komórkowych)

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania sądowego, zadzwoń:

+ 48 71 358 16 38
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania egzekucyjnego, zadzwoń:

+ 48 71 323 47 90
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli chcesz się skontaktować w sprawie upadłości konsumenckiej, zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 739 190 255 lub +48 451 060 478
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Wyślij wiadomość

Napisz e-mail do specjalisty na adres: obsluga_klienta@ultimo.pl lub skorzystaj z formularza.

FORMULARZ >>

Napisz do doradcy

Nasi konsultanci czekają
na Twoją wiadomość
od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 18:00.

ROZPOCZNIJ CZAT >>

Spłacaj dług przez internet

Dzięki wiarygodnemu portalowi
obsługi zadłużenia eUltimo możesz
szybko, bezpiecznie i wygodnie
spłacić dług.

eULTIMO >>
eUltimo – logotyp

Dogadajmy się
online:

Szybko, bezpiecznie
i wygodnie