SPŁACAJ DŁUG PRZEZ INTERNET  >>

lub skontaktuj się z nami

CZAT Z KONSULTANTEM >> FORMULARZ KONTAKTOWY >>

*Numer jest bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Finanse dobra kondycja Ultimo

5 sposobów na finanse w dobrej kondycji

Wiosną przybywa osób dbających o formę i Ciebie też do tego zachęcamy. My jednak bardziej niż na sporcie znamy się na finansach i mamy dla Ciebie kilka rad dotyczących tego, jak zadbać o inną ważną kondycję – finansową. Myślisz, że długi uniemożliwiają oszczędzanie? Przeczytaj nasze wskazówki, a na pewno zmienisz zdanie. Bo w portfelu nawet małe zmiany przynoszą wielkie efekty.
 

 1. Spisuj i kontroluj

  Jak w sporcie, tak i w finansach dyscyplina to podstawa. Spisuj codziennie wszystkie wydatki. Podziel je na kategorie, np. żywność, chemia domowa, odzież czy rozrywka i zaplanuj, ile wydasz na nie w danym miesiącu. To jeden ze sprawdzonych sposobów na oszczędzanie, który jednocześnie pozwoli Ci kontrolować swoją sytuację finansową. Jeśli pod koniec miesiąca zauważysz, że niebezpiecznie zbliżasz się do wyznaczonej granicy, ogranicz zakupy, by jej nie przekroczyć - jeżeli jednak dysponujesz rezerwą, przeznacz ją na spłatę długu. Wydaje Ci się, że takie notowanie jest czasochłonne? Na początku pewnie tak, ale po miesiącu na pewno przyznasz, że warto. Jeżeli nie po drodze Ci z zeszytem i ołówkiem, skorzystaj z gotowych aplikacji do kontroli wydatków.
 2. Dogadaj się z firmą windykacyjną

  Twoje finanse, jak mięśnie sportowców, powinny rosnąć w siłę. Ale jak to zrobić, kiedy w portfelu dziura? Przede wszystkim – zapanuj nad finansową rozsypką. Dogadaj się z Ultimo i rozłóż swoje zadłużenie na niskie raty. Dzięki spisywaniu wydatków wiesz już, na czym stoisz i ile miesięcznie możesz przeznaczyć na regulowanie zobowiązań. Pamiętaj, aby kwota na spłatę raty była zawsze zabezpieczona w Twoim budżecie. Zrób wszystko, aby taką sumę odłożyć.
   
 3. Szukaj oszczędności

  Jeżeli stan Twoich finansów nie pozwala na spłatę nawet niskiej raty, to „załataj dziury” w portfelu. Każdy ma jakieś mniejsze lub większe nałogi lub przyzwyczajenia – dla jednego będzie to paczka papierosów dziennie, a dla kogoś innego fast food, kawa na mieście czy słodycze. Policz, ile możesz zaoszczędzić, rezygnując z nich, i pomyśl, jak w ten sposób poprawisz swoją kondycję finansową i zdrowotną. Szukaj dalej. Dojeżdżaj do pracy rowerem lub wybierz się pieszo, jeżeli odległość na to pozwala – zaoszczędzisz na paliwie lub biletach. Może warto pomyśleć o zmniejszeniu ilości spożywanego mięsa? Zyska Twój portfel i zdrowie. Jeżeli nawet takie zmiany nie pozwalają Ci sfinansować raty, poszukaj innych źródeł dochodu, np. dodatkowej pracy.
   
 4. Znajdź wsparcie

  Nie potrafisz samodzielnie zadbać o stan swojego portfela? Na pewno wśród Twoich bliskich jest osoba, która chętnie Ci pomoże. Może ktoś zawodowo zajmuje się finansami i zechce podzielić się wiedzą? Poszukuj cennych informacji na blogach finansowych oraz w poradnikach. Czytasz ten tekst, więc jesteś już na dobrej drodze. Warto także skorzystać z doświadczenia doradców firm windykacyjnych, którzy służą radą tysiącom Klientów w trudnych sytuacjach. Pamiętaj, że również w ich interesie leży to, by sytuacja finansowa pozwalała Ci na regularną spłatę zadłużenia.
   
 5. Ciesz się spokojem w finansach

  Wydatki pod kontrolą, ugoda z firmą windykacyjną zawarta? Teraz możesz pójść krok dalej. Wyznacz jakiś naprawdę przyjemny cel oszczędzania – np. weekendowy wypad w góry czy nad jezioro. Jeżeli radzisz sobie z odkładaniem sumy na ratę, to dlaczego nie możesz zaoszczędzić na małe wakacje, które przecież należą się każdemu?

  Na początku dbanie o dobrą kondycję finansów może być trudne. Dlatego nie traktuj się zbyt surowo, ale również nie odpuszczaj, bo trening czyni mistrza! I przypominamy: nigdy nie wydawaj na inny cel kwoty przeznaczonej na spłatę raty – to ma być zawsze Twój priorytet.

  Wiemy, że w życiu różnie bywa. Czasem zdarzają się nieprzewidziane wydatki, trudne sytuacje. Warto wtedy ponownie przeanalizować stan swojego budżetu i sprawdzić, czy będzie Cię stać na zaciągnięcie pożyczki i spłatę jej raty. Zawsze pożyczaj odpowiedzialnie.
about:blank

Zainteresują Cię również

Wybierz, jak chcesz się z nami dogadać

Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia pomocy, dlatego zadzwoń, wyślij e-mail lub odezwij się do nas na czacie.

Zadzwoń do nas

Wolisz bardziej bezpośredni
kontakt? Zadzwoń i porozmawiaj
z naszym doradcą!

800 804 904 *  >> * bezpłatna infolinia
(również z tel. komórkowych)

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania sądowego, zadzwoń:

+ 48 71 358 16 38
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli Twoja sprawa jest na etapie postępowania egzekucyjnego, zadzwoń:

+ 48 71 323 47 90
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Jeżeli chcesz się skontaktować w sprawie upadłości konsumenckiej, zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 739 190 255 lub +48 451 060 478
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora.

Wyślij wiadomość

Napisz e-mail do specjalisty na adres: obsluga_klienta@ultimo.pl lub skorzystaj z formularza.

FORMULARZ >>

Napisz do doradcy

Nasi konsultanci czekają
na Twoją wiadomość
od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00 – 18:00.

ROZPOCZNIJ CZAT >>

Spłacaj dług przez internet

Dzięki wiarygodnemu portalowi
obsługi zadłużenia eUltimo możesz
szybko, bezpiecznie i wygodnie
spłacić dług.

eULTIMO >>
eUltimo – logotyp

Dogadajmy się
online:

Szybko, bezpiecznie
i wygodnie