O nas

Grupa ULTIMO to nowoczesna, szybko rozwijającą się organizacja działająca na  polskim rynku obrotu wierzytelnościami. Specjalizuje się w zakupach wierzytelności konsumenckich i w tym segmencie jest liderem na polskim rynku z udziałem ponad 20%.

ULTIMO koncentruje się na zakupach portfeli oferowanych przez banki, firmy telekomunikacyjne i inne instytucje. Proponujemy również inne usługi związane z odzyskiwaniem wierzytelności masowych, jak obsługa wierzytelności na zlecenie, przede wszystkim dla funduszy sekurytyzowanych.

Posiadamy wiedzę ekspercką dotyczącą prognozowania odzysków portfeli o różnym przeterminowaniu. Wśród naszych partnerów są największe instytucje finansowe i  telekomunikacyjne. Współpracujemy z ponad milionem osób zadłużonych tworząc dogodne warunki do regulowania  zaległych zobowiązań finansowych.

Dbamy o standardy działania i jakość obsługi wszystkich naszych partnerów biznesowych oraz osób zadłużonych. Jesteśmy członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - instytucji stojącej na straży wysokich standardów postępowania w obrocie gospodarczym. Od 2005 roku rokrocznie otrzymujemy certyfikat potwierdzający, że działamy zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk przedsiębiorstw zrzeszonych w KPF.

Uczestniczymy w programie „Biała Lista” gromadzącej przedsiębiorstwa, które na drodze weryfikacji zostały uznane za rzetelne i godne zaufania oraz terminowo wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych. 11 października 2013 r., podczas 10-tej Gali „Białej Listy” zorganizowanej przez Wrocławską Izbę Gospodarczą, Spółce ULTIMO po raz kolejny przyznano wyróżnienie – tym razem po raz pierwszy otrzymaliśmy Złoty Certyfikat wiarygodności i rzetelności, potwierdzający uczciwość w działaniu oraz wysoką etykę biznesu.

Dnia 27 czerwca 2014 r. B2Holding, norweska firma z branży finansowej, obecna na rynkach skandynawskich i bałtyckich kupiła  od dotychczasowych akcjonariuszy ULTIMO (funduszu Advent International oraz założyciela ULTIMO – Janusza Tchórzewskiego) 100 proc. udziałów Spółki.